Dej Sparto góóóóóól (28.10.2013 - 12. kolo GL, Liberec – Sparta)

30.10.2013 07:52

V den výročí vzniku samostatného československého státu, si v pondělí 28.10.2013 užíváme den volna. Po přesunu na zimní čas sice pořád vstáváme o hodinu dřív, ale alespoň pak máme delší den :). Tento se pravdu vydařil a je nádherné podzimní počasí.

 

                Do Liberce tedy vyjíždíme KM károu, posádka řidiče Sodomáka, spolujezdkyně Šimi a zadáci Zuzka a já. Cca hodinku před zápasem jsme na místě. Na stadionu se pomalu plní sektor hostí a my zaujímáme místo nahoře v klíně, pod naší vlajkou. Už od začátku zápasu se začíná slušně fandit, což postupně přerůstá v neskutečný happening. Zápas má náboj a fandění je pro všechny dnes opravdu radostí.  Zejména pak chorál „Dej Sparto góóól …“ který ke konci zápasu začínáme zpívat asi ve 40. minutě a nekončíme ani o přestávce, což v dějinách fandění nemá podle mne obdoby :).

 

                Je to super, druhá půle začíná, tak jak první končí a na hřišti se hraje velice pěkný fotbal s šancemi na obou stranách. Liberecké fanoušky tak slyšíme až v okamžiku, kdy je cca v 55. min. minuta ticha za mladého zesnulého fanouška. Následně pak paradoxně dostáváme gól a Liberec jde do vedení.

               

                Nás v hledišti a ani kluky na hřišti to však nezaskočilo a neustálým supportem podporujeme rudé koně za minimálně vyrovnáním, kterého se dočkáváme cca v 88. min. po nádherném gólu Davida Lafaty.

 

                Zápas končí a Dej Sparto góóól jede pořád dál, je to velice chytlavé a dá se to opravdu skandovat „nekonečně“ dlouho.

 

Remíza 1:1 byla zprvu pro mne trochu zklamání, viděl jsem to tak, že šancí na to vstřelit gól navíc jsme měli víc, nicméně celkový dojem ze zápasu byl skvělý a mé mírné zklamání to hodilo do kapsy. Závěrem bych chtěl poděkovat oběma speekerům, takto (ve dvou) mi to přišlo úplně skvělé a bubeník či bubeníci klobouk dolů :).

 

Vzhledem k tomu, že nás v sobotu 2.11.2013 od 20:15 h. čeká zápas s momentálně druhými Teplicemi, věřím, že přijde hodně lidí a doma ukážeme naší pravou sílu, protože happening si přeci můžeme udělat i na Spartičce.

Vorvani ACS a ACS Forever