Zrození legendy - futsal (ACS 6:4 SKS)

19.09.2013 11:48

Úterý 17.9.2013 je důležitým dnem v dějinách futsalové Sparty Praha. Nově vzniklý tým poskládaný z hráčů futsalové ligy odehrál historicky první soutěžní utkání. Zápas se odehrál v domácím prostředí v Areně Podvinný mlýn a soupeřem byl odvěký rival Slavia Praha.

 

Na začátek nic jednoduchého. Mezi fanoušky začala velká mobilizace jak na naší straně, tak i na té sešívané. Pořadatelé a klub žili v obavách, jak tento zápas dopadne, proto několikrát uvedli výzvu, aby do haly fanoušci nenosili žádnou pyrotechniku, nebezpečné předměty a alkohol. Den D nastal a u haly se již schází sparťanští fans. Strašák a jeho družina si raději dávají hromadný sraz na Strašnické a metrem putují společně, nejspíš aby se navzájem ochraňovali, co kdyby si někdo z našich fans chtěl důvěrně popovídat. :) Mezi pořadateli panují trošku zmatky. Nikdo přesně neví, co a jak má dělat. Stejné je to prý při organizaci celého utkání, ale asi se nelze čemu divit, když je to první ostrý zápas.

 

Brány se otevírají asi hodinu před utkáním. To už i sešívky s policejním doprovodem přicházejí k hale. Ti mají vyhrazenou část tribuny nad jednou z branek. Nám náleží celá jedna tribuna naproti střídačkám. Do haly vcházím obklopena asi 40 členy našeho tvrdého jádra a slyšíme skandování strašákovců „Co vás tak málo...”, po tom, co se moje 40 členná ochranka vynoří zpoza rohu, tento pokřik náhle utichá. :-D

 

Začátek zápasu je o něco málo posunut. V našem kotli je přibližně 100 lidí, v kotli slávistů bude podobný počet a už od začátku je slyšet, že atmosféra v hale bude na dobré úrovni. Support tam dobře zní. My jsme připravili igelitové choreo, kterým se prezentujeme v druhém poločasu.  Byl na něm nápis ZROZENÍ  LEGENDY. 

 

Utkání začalo, přeorientovat se z pomalého fotbalu našeho áčka na svižný futsal mi chvilku trvalo, ale jeden útok střídá druhý, hra je nahoru dolu, futsal mě baví. Je vidět spousta skvělých akcí, individuálních parádiček a po 11 minutách přišel i první gól. Bohužel do naší sítě se trefil Filinger. To bylo poprvé a naposled, co Slavia v utkání vedla. Našim se podařilo do poločasu vstřelit 3 branky a vývoj otočit. I po změně stran je zápas bohatý na góly a konečné skóre se zastavilo na výsledku 6:4 pro rudé barvy. V naší brance byl poměrně úspěšný Mário Vozár, dařilo se i kapitánovi Dlouhému, avšak největší sympatie si získal Holeček. Nejen že vstřelil dvě branky, ale i svým dialogem se sešívaným Filingerem pobavil fanoušky. Nebo to byl spíš monolog bolístky Filingera a posměšky Holečka, který ho měl totálně na háku? Aspoň tak to na nás z hlediště působilo.

 

Myslím, že po zápase si nejvíce oddechli pořadatelé a vedení našeho klubu. Fanoušci fandili a vyvarovali se jakýmkoliv průšvihům. I když teda komentátor zápasu musel na žádost delegáta fans upozorňovat po každém vulgárním slově a vrchol byl, když po pokřiku „Dejte ještě jeden, posere se eden” se v reproduktorech ozvalo: „Žádám domácí fanoušky, aby nepoužívali vulgární slova.” :-)

 

A moje dojmy? Zápas jsem si užila, určitě to nebyl můj poslední futsalový zápas, na kterém jsem byla. Na ten počet fans Sparty bych čekala lepší podporu, ale i tak dle shlédnutého záznamu jsme sešívky převálcovali nejen na hřišti, ale i v hledišti. Hlavně v prvním poločase jsem si všimla jedné věci. Když náš kotel zazpíval jeden chorál, strašákovci ho rázem zopakovali v jejich podání. Co je k tomu vedlo, netuším. Po zápase jsme si s hráči užili děkovačku, bylo na nich vidět, že jsou za podporu vděční.

 

Doufám, že tímto dnem byla opravdu stvořena legenda a v dalších zápasech se bude moct futsalová Sparta těšit stoupajícímu zájmu. Určitě si to zaslouží. Vřele doporučuji všem, vždyť je to novorozená sestřička té naší 120 leté lásky.

 

Gabra

 

AC Sparta Praha – SK Slavia Praha 6:4 (3:1)

Branky a nahrávky: 13. Vodecký (Semerád), 17. Stejskal (Dlouhý), 19. Dlouhý (Havrda), 25. Semerád (Formánek), 27. Holeček (Vozár), 31. Holeček (Vodecký) – 11. Filinger (Matějka), 22. Eisenreich (Matějka), 31. Filinger (pk), 34. Matějka (Oliva).

Rozhodčí: Hofmann – Blažej.

ŽK: Holeček, Havrda, Vodecký – Filinger.

Diváci: 500.

Sparta Praha: Vozár (Sochůrek) – Formánek, Vodecký, Holeček, Semerád - Dlouhý, Beran, Fichtner, Havrda, Rott, Srkal, Šnídl, Stejskal. Trenér Aleš Štorc.

Slavia Praha: Kučera (Krajč) – Filinger, Matějka, Eisenreich, Vejvoda - Brychta, Čonka, Žampa, Ulich, Hrdina, Oliva, Míča, Krátký. Trenér Jiří Baborák.