Český fotbal pro fanoušky (Jihlava 1-4 ACS)

22.07.2013 12:24

Los Gambrinus ligy nás poslal v prvním kole do Jihlavy.  Všichni máme v živé paměti události z posledního výjezdu do krajského města Vysočiny a po mailové komunikaci s jejich tiskovým mluvčím je jasné, že nás tam nečeká nic dobrého ani tentokrát. Slibuje kontroly OP a porovnání se seznamem nežádoucích osob a žádné lístky k prodeji přímo na místě. 200 jich bylo prodáno na Letné v ZC, 100 lístků šlo do předprodeje v pátek v Jihlavě, které se ten den vyprodaly. Sice se našli někteří, kdo nevěřili, že by si Jihlava dovolila neprodávat vstupenky na místě, bohužel se tomu tak stalo.

 

Cestu za fotbalem si zpříjemňujeme lenošením u havlíčkobroského bazénu a půl hodiny před zápasem už přicházíme asi k 15 metrové frontě u brány stadionu, která se jen pomalu sune kupředu. Jelikož ženy a megafon mají vždycky přednost :-), stoupáme si kousek od turniket a čekáme, co se bude dít. Fans jsou po jednom vpouštěni do areálu a následuje natáčení kamerou obličeje, postavy, OP, vyslovení jména a porovnání se seznamem, který mají těžkooděnci v rukách, a následuje osobní prohlídka. Pro ženy je připravená budka, vážně nechápu, kam bych ve svých úzkých kalhotách a tílečku nastrkala ty dýmovnice a světlice, ale do budky prostě vlézt musím, aby mi pak děvčata zkontrolovala výstřih a mohla jsem zas jít.

 

Některým acabům se nelíbí naše postávání a fotodokumentace celého lustrování ze schodů, tak se nás snažili vytlačit. Prý z důvodu bezpečnosti, a že je v celém areálů zakázáno pořizovat jakýkoliv záznam. To už je ale zápas rozehrán a šrumec na hřišti mě přinutí se otočit a rozhovor s policistou ukončit. Kopeme totiž penaltu. Že to bylo po Kopicově ruce jsem se dozvěděla až později, David Kapitán prostřeluje Blážu a vedeme 1:0. Přesně tohle jsme potřebovali, aby se nám hrálo lépe a neměli jsme svázané nohy nervozitou.

 

O pár minut později se Lafi trefuje znovu a já doufám, že se nebude opakovat scénář ze čtvrtečního zápasu se Švédy. Třetí gól přidal po centru nové posily Costy Pepa Hušbauer a to už se zdálo rozhodnuto. V prvním poločase jsme měli ještě několik dalších velkých příležitostí. Některé zlikvidoval Bláža a u některých jsem se už chtěla radovat z gólu, jelikož jsem měla spodní část brány zakrytou reklamami, ale šlo to vedle. Několikrát byl Venca zabrzděn praporkem mávajícím ofsajd, ale dle informací od televize se o ofsajd nejednalo. I Jihlava měla postupem času dost příležitostí, v jednu chvíli jsem čekala, že míč skončí za zády Vaclíka, ale ten skvělým zákrokem míč vyboxoval. Do poločasu bylo však jasné, že si náš gólman z Jihlavy čisté konto neodveze, když se trefil po rohu Šimonek.

 

Ve druhém poločasu padla už jen jedna branka, do statistik se zapsal Venca Kadlec. Dle některých reakcí jsme mohli kopat ještě další penaltu, ale já to z té dálky nedokážu hodnotit. Zápas končí výsledkem 4:1 pro nás. Klíčovým okamžikem byla jistě penalta ve 3. minutě. Pokud by takový průběh měla i čtvrteční odveta na severu Evropy, vůbec bych se nezlobila.

 

A jak se tentokrát bojovalo za Spartu v hledišti? V kotli se nás sešlo zhruba těch 300, střídaly se pokřiky, dvakrát se skandovalo i Jarda Blažek, který nám odpověděl, ale poděkovat po zápase jako loni nepřišel. Náš trenér slavil svátek, popěvek na svátek se nám nepodařilo vymyslet, tak bylo jen klasické Víťa Lavička. Dodatečně vše nejlepší a hodně úspěchů. Kdosi odpálil dvě neškodné světlice v kotli a hořela jedna modrožlutá šála, ale hasiči tentokrát byli rozumní a dobře vyhodnotili, že když to nechají pod dohledem dohořet, tak se nikomu nic nestane. Support měl i své mouchy, ne všichni se přidávali ke všem pokřikům, ale ostudu jsme snad neudělali. Sektor v Jihlavě je tak špatně řešený, že diváci jsou na velkém prostoru vždy dost rozlezlí a pak to tolik nevynikne.

 

Děkovačka proběhla spontánně, bez toho, že by se hráči do ní nutili. Byla na nich vidět úleva a radost ze tří bodů, které si vezli do Prahy.

 

Při odchodu čekačka asi 10 minut, my jsme odcházeli mezi posledními. Opět zbytečné prudění od policistů, když se nás snažili posílat jinam, než jsme měli auta, nějaký náběh těžkooděnců na lidi, to nevím, co je vyprovokovalo.

 

Po čtvrtečním zklamání dnes jakási vzpruha. Ve čtvrtek přeji klukům hodně štěstí, výjezďákům pohodovou cestu a mám jednu prosbu. Přivezte nám postup!