Náš tým

Vorvaň 1

Jméno: Gabča Koprovka

Pozice v týmu: Dbá na kvalitu chování, tolerantnost a ohleduplnost - Kontrolor kvality chování, siréna, Matka Tereza

V týmu od: založení

 

Jednička je historicky první organizátorkou výjezdu a to konkrétně do Vídně. Bez Gabči bychom nikam nejeli, protože nám na poslední chvíli odpadl jeden výletník. Gabču to však nezlomilo a vymyslela náhradní řešení při zachování nízké ceny ;). Při cestě nazpět nám dokonce výletníka nahradila Richardem. Zároveň je první osobou, která použila slovo "vorvaň." Nerada se fotí, nejhorší je to zezadu, ale když to zkusíte ještě jednou....

 

Zřejmě brzy dostane další funkci - vedoucí marketingu, jelikož se stará o komunikaci s médii. Naše Matka Tereza je tak profláklá, že si ji našli i reportéři ČT, takže Vorvaně mohl sledovat každý v BBV na ČT1. Která jiná skupina fanoušků měla takovou slávu krátce po svém vzniknutí? Aby toho nebylo málo, je hlavní hrdinkou chystaného dokumentu, který je diplomovou prací jedné Slovenky, o fanoušcích, kteří nejsou chuligáni, přesto nejsou o nic menšími sparťany.

 

Aby dostála své mírumilovné povahy, po lovení vorvaňů uvázla v síti jednoho z Homolků a zde šťastně plave i nadále :-)

 

Jako jediná je ohleduplná k ostatním a tak dbá na to, aby i ostatní dodržovali základní pravidla chování. Vždy si veze svou Kládu a na stadionu bouří, i když ostatní sedí. Zkrátka fanoušek k pohledání.

Vorvaň 11

Jméno: Míša Celticová

Pozice v týmu: Webmaster, řidič vorvaního mikrobusu, siréna

V týmu od: založení

 

Jedenáctka se do myslí vorvaňů zatím zapsala především negativně a to když naplnila mini koš ve vlaku JEDNÍM nezmuchlaným Friscem, což mělo za následek přeplnění odpaďáku.. Při cestě nazpět si vybrala spolu s jedničkou svou "minutku" slávy buzením spících vorvaňů. Od té doby je, stejně jako jednička, označována (myslím, že neprávem) jako siréna.

 

První výjezd po českých silnicích padl na její řidičská bedra, naštěstí všechny dovezla úspěšně do cíle. Ještě nedávno si myslela, že zde bude popisována jako vorvanice, která si s sebou vždy vozí vítězné kalhoty, po nedávné události v Rumunsku však přišla změna. S Gabčou i Mártym sedí v jednom sektoru. Historicky první Vorvaňka, která si nechala strhnout jméno z dresu díky obrovskému zklamání z hráče, který zradil nejen Spartu, ale také ji... HuhuJuhar zkrátka již na Letné sedět nebude...

Zároveń je mozkově indisponována, tudíž se jí občas stane, že na nějakej ten tejden zapomene hesla k čemukoliv, případně zapomene úplně všechno.

Vorvaň 13

Jméno: Hanka Kušňová

Pozice v týmu: Máma, Stydlivka

V týmu od: založení

 

Třináctka má nejsložitější pozici u Vorvaňů. Ne, že bychom ji šikanovali, ovšem jelikož je Vorvaněm i manžel, musí často hlídat doma malé vorvaňátko. Aby toho neměla málo, tak porodila ještě další vorvaňátko a rozšířila tak řady našich potomků. Klárka již není samotná ženská :-). Do paměti Vorvaňů se poprvé zapsala tím, že si chtěla jít sednout jinam, stydlivka jedna. A to ve vlaku směr Vídeň. Naštěstí se brzy otrkala a přišla mezi nás.

 

Na našem třetím výjezdu (desetiminutovém na Slovácko) se výborně ujala role hostitelky a postarala se o zvýšení BMI každého vorvaně. Dokonce to zkoušela i na sardinku, výsledek se prozatím nedostavil, přesto to stačilo na to, aby se ze sardinky stal plnohodnotný člen Vorvaňů.

 

Třináctka absolvovala první vorvaňovskou půlsezonu coby číslo devět, které si následně změnila kvůli svému oblíbenci na třináctku ;). Toto číslo jí evidentně štěstí nepřineslo, jelikož repreKušňa přesídlil do Liberce.

Vorvaň 2

Jméno: Zbyněk Řepovský

Pozice v týmu: Hlavní překladatel, především z Němčiny

V týmu od: založení

 

Zbynďa se zapsal nezapomenutelným momentem do paměti Vorvaňů legendární hláškou: Kaufland, kterou označil rozhodčího. Nejstarší člen týmu, který se nehne bez Řepy. Právě u něj a u Vorvaně 13 se konal první desetiminutový výjezd v dějinách Vorvaňů. Zároveň s třináctkou jsou prvním párem vorvaňů a to dokonce ve svazku manželském.

 

Jelikož má doma odpracováno, může skákat do vody takzvané impotentní prdeláče.

Vorvaň 3

Zuzka Berangová

Pozice v týmu: psycholog a zachránce společensky unavených Vorvaňů, blahořečený Sigmund Freud, pokladnice a hlavně workoholik

V týmu od: 6/2012

 

Zuzka s námi začala trávit více času až v jarní části sezony 2011/2012. Hlavně na pozápasových soustředěních byla pro Vorvaně velmi nápomocná, když byli mírně společensky unavení a zapomněli cestu na metro. Nejen tímto aspiruje na titul „další Matka Tereza“. Dokáže být také dobrým psychologem, o čemž se přesvědčila V1.

 

V srpnu 2012 převzala Sektorovu funkci pokladníka a nyní stráží naše poklady ona. Doufejme, že její nejoblíbenější postava není Ludvík Hovorka... Naštěstí pracuje skoro celý den a tak na nějaký automat nemá ani pomyšlení (nebo to aspoň říká).

Chcete-li se Zuzkou někdy strávit nějaký ten čas mimo fotbal, musíte si s ní sjednat pracovní schůzku, protože jinak nemáte šanci. Rozhodně největší workoholik ve Vorvaních, na rozdíl od ostatních nechodí z práce domů, ale z domova do práce, jelikož zde snad i bydlí. Podle nepotvrzených zákulisních informací na svém času řádně pracuje, ovšem výsledky jsou nejisté.. no, řekněte sami - když chce cvičit, raději vstává dříve, aby už v šest hodin potila tělo v posilovně a měla tak čas na svůj koníček - práci...

 

Zuzka rozšířila naše missácké úspěchy. V roce 2007 byla zvolena I. Vicemiss SF a v roce 2008 dosáhla až na titul pro Miss SF.

Vorvaň 4

Jméno: Márty Vacovský

Pozice v týmu: rumová pralinka

V týmu od: založení

 

Márty je na internetu přísnej, ale spravedlivej. Mezi Vorvani je mírumilovnej, ovšem když chce, tak se pořádně rozparádí. Legendární svými výkřiky: buzeranti vyjebaný! Zároveň je synem jedenáctky, máme tu tedy další rodinný klan.

 

Jeden z "bouřících" spáčů. Jeho oblíbencem je Kakamil. Dle dosud zveřejněných BMI je nejstatnějším Vorvaněm, tudíž budí i největší respekt. A jelikož rád maluje, ujal se výroby znaku Vorvaňů :-)

Vorvaň 5 - bývalý Vorvaň

Jméno: Zdenda Sektorový

Pozice v týmu: Průvodce, lékárník, zákonodárce, rádio Sektor

V týmu od: založení

Ukončil členství: 4.10.2012

 

Sektor je hnacím motorem všech akcí. Zařizování nechává jiným (jedničce), ale jakmile jsme na místě, ujímá se jako správný průvodce organizace. Bez něj by žádný Vorvaň nepil, nejedl, nekoupal se a neviděl historické památky...

Bez něj by vlastně vorvaň nevznikl.

 

Vždy má při sobě vždy všechny důležité léky a to i ty, se kterými se velmi těžko vchází na stadion... resp. vchází se s nimi lehce, ovšem security ne pro všechny jeho stříkadla a jiné dopingové prostředky mají pochopení... Jelikož každý vorvaň dbá na své zdraví, jsou jeho funkce natolik důležité, že se zároveň (sám) jmenoval zákonodárcem.

 

Nejvíc ho ocení každý řidič, jelikož slouží jako prevence proti mikrospánku. Radio Sektor jede bez baterek, elektřiny a solárních panelů, přesto je velice těžké ho ztlumit či zastavit. Když je nejhůř, sám usedá za volant a dopravuje posádku v brzkých ranních hodinách na místo určení.

 

Po určitých bojích s jistou fanouškovskou skupinou se rozhodl odejít z Vorvaňů pro odlišné názory na danou věc..

Vorvaň 6

Jméno: Sodomák Vývrtka

Pozice v týmu: vývrtka, prskač piva do dálky přes zábradlí (nová disciplína OH Vorvaňů), grafik, žlábeček

V týmu od: 6/2012

 

Milan získal vorvaní číslo 6 nikoliv kvůli měsíci, ve kterém byl oficiálně přijat, ale proto, že chtěl hned tři šestky, což nebylo možné. Do Vorvaňů tedy vstoupil bez respektu připraven vydobít nemožné. A právě proto je tak důležité, že je mezi námi, protože takového divočáka potřebujeme. Víceméně jeho přijetí čekalo na to, až se pozná s jedenáctkou, která ho znala jen z vyprávění. Jelikož při prvním setkání s ní z respektu a úcty vyprsknul pivo, bylo hned jasné, že hlas proti mít nebude.

 

Svou přezdívku Vývrtka získal při výjezdu na holky do Lyonu, kde obhospodařoval coby řidič všechna vína v autě a to jen díky tomu, že měl při ruce svou vývrtku. Další věcí, která hodně hrála pro jeho přijetí, byl fakt, že sám vlastní a řídí auto, tudíž náš vozový park se opět rozrostl a jedenáctka má tak šanci, až sleze ze svého gauče a vyjede opět na výjezd, absolvovat poprvé alko-výjezd stejně jako ostatní. Nastane-li tento fakt, přibyde zde šestce oslavná óda na jeho osobu.

 

Jelikož tento fakt nenastal, žádná óda (prozatím) nebude :-)

 

Vývrtka projevil také mimořádný talent na sporty, především pak na bowling. Nevíme, jak to dělá, ale po každém hodu svítí na jeho kontě nula a precizně uklízí koule do žlábků, pokaždé do jiného. Je fakt dobrej!

Vorvaň 7

Jméno: Tomis Pamičis

Pozice v týmu: Průvodčí, bouřič, mediální hvězda - mluvčí Vorvaňů, 

V týmu od: založení

 

Sedmička je mediální hvězda vystupující v televizi coby otec na mateřské a dokonce i v rádiu. První vídeňský výjezd absolvoval jako bouřič, který místo spaní dělá v Břeclavi na nádraží piknik, a  který si dokáže zařídit zastávku i tam, kde není :).

 

Hlavní machýrek Vorvaňů, i na bowling si vzal vlastní boty, jednu kouli si však zapomněl doma..

 

 

 

Vorvaň 8

 

Jméno: Karel UltrasKlárkový

Pozice v týmu: nováček, podržtažka, stavěč kuželů

V týmu od: 20. 12. 2011, kdy mu bylo přiděleno číslo

 

Karel je prvním "novým" nevíděnským vorvaněm. Byl nekompromisně přijat na konci roku 2011 s podmínkou, že si musí udělat Facebook, pro nás nejdůležitější komunikační přístroj, ačkoliv byl jeho velkým odpůrcem. To možná zůstal i dodnes, ovšem tuto vymoženost již má a tak nic nebránilo tomu, aby byl přijat mezi nás. 20. 12. s ním vyrazil Márty na pivko a předseda mu přidělil číslo 8.

 

Karel mezi námi zatím plní funkci takového Jílka - stavěče kuželů :-). I on jezdí na výjezdy autem, takže se připojil k jedenáctce do klubu výjezdních abstinentů. Jako správný Vorvaň má i malé vorvaňátko - slavnou Ultras Klárku. Zkrátka má vše, co každý správný Vorvaň má mít!

Vorvaň 9

Jméno: Eva Targova

Pozice v týmu: nováček sardinkovatého typu, těžký konkurent jedničky v docházce.

V týmu: od 7/2012

 

Posledním přírustkem Vorvaňů se stala Eva, neboli Šimi. Chybělo málo a stala se jedním ze zakládajících členů, ale Vídeň jí bohužel nevyšla. Se svojí vysokou účastí na akcích, kde se Sparta vyskytuje, bude nesměle konkurovat těm nejvíc nejlepším v docházce. Od Sektora si za svůj vysoký počet výjezdů zasloužila samostatnou kategorii fandovství.

 

Po našem boku profandila spoustu času, ale vždy jako sardinka. Dle jejích slov však spadá svým BMI do normálu a jelikož se u žen Vorvaněk nepřevažuje, nezbývá nám nic jiného než věřit, ač je jediným Vorvaněm, který se vejde do pláštěnky pro čtyřleté dítě. :-)


Záznamy: 1 - 11 ze 11