Další vítězné derby holek (SKS 1:2 ACS)

03.06.2013 16:05

Zatímco někteří sváděli bezúspěšně boj s vodním živlem a čekali, co jim po proudu připluje do baráčku, naše rudé krásky se připravovaly na zápas se sešívanými rivalkami, který mohl rozhodnout o titulu pro Spartu.

 

Za stálého deště se nedala čekat extra návštěva, schází se nás tedy současně s úvodním hvizdem cca 80 statečných, z toho asi 15 fandících našim barvám. Slávisti nedali tentokrát dohromady ani minikotel, proto holkám vytváříme domácí atmosféru. Nikdo z nás asi nepochyboval, že bychom na umělce v Edenu neslavili titul.

 

Holky vlétly na soupeřky s vervou a už chvilku po úvodním hvizdu dává gól Markétka Ringelová po hezké přihrávce Evči Bartoňové. Začínáme skandovat „dejte jim bůra“, ale holky nám náš požadavek nesplnily. Přidaly už jen jeden gól, ale ten byl vítězný. Dle ofika stránek tečovala střelu naší Terky Krejčířové jedna ze slávistek, ale musím se přiznat, že jsem gól moc dobře neviděla. Přeci jen to bylo skoro přes celé hřiště za hustého deště. A co si budeme povídat, soustředit se při skandování, fandění, a zpívání na to, co se děje na hřišti, je pro někoho nadlidský úkol. :) Jeden pokřik střídá druhý, zpíváme i nové chorály, několikrát přijde na řadu písnička „Prší, prší, jen se leje“, všichni jsme mokří od hlavy až k patě, ale zápas si užíváme a těšíme se na konečný hvizd rozhodčí. Od 78. minuty jsme byli lehce nervózní, když i sešívky trefily naší branku, ale jelikož nám stačila i remíza, tak jsem se uklidňovala, že nám za těch pár minut do konce snad dva góly nedají.

 

Chvilku před posledním hvizdem, kdy už bychom se mohli nechat ždímat, stále neztrácíme optimismus a bavíme se úpravou jednoho pokřiku a skandujeme: Suché tlesk tlesk, ponožky, tlesk tlesk, suché tlesk tlesk, ponožky…po chvilce to trošku poupravíme na nohy – v teple. Za tohoto pokřiku rozhodčí zápas končí, všichni jsme jí vděční a místo šampaňského teče voda proudem. Děkovačka probíhá přes několikametrovou louži, která měla tak 10 cm hloubku, a trenéra nenapadlo nic jiného, než že na nás ještě tu vodu začal stříkat. Někteří ho určitě v tu chvíli měli chuť v té vodě také vymáchat, ale byl ušetřen. Fanoušci si padají s hráčkami do náručí, trošku si zaskotačíme a jde se rychle do sucha a tepla.

 

Však ty pravé oslavy titulu, resp. doublu, přijdou na řadu v sobotu 8. 6.2013, kdy Sparta na tréninkovém hřišti na Letné přivítá od 17:00 hráčky Hradce Králové. Sparťanky Vás všechny srdečně zvou a doufají, že se s nimi přijdete na poslední zápas rozloučit v hojném počtu.