Konec jednoho snu (report z poháru v Bolce, z ligové Liberce)

06.05.2013 15:39

 

Po nečekané ztrátě bodů v domácím zápase s Jihlavou nás čeká pohárový výjezd do Boleslavi. Již se stalo tradicí, že se několik fanoušků na tento zápas vydává pěšky. Ti zdatnější ze Staré Boleslavi, ostatní z Benátek nad Jizerou, což je cca. 20 km.

 

Jelikož i pro mne to začalo být tradicí a vloni na podzim se tam odstartovala i jiná, pro mne významná, životní éra, tak nelze jinak, než jít opět pěšky.

 

Rozhodli jsme se to pojmout spíše jako rodinný a přátelský výšlap a oslovila jsem pouze lidi, kteří s námi už tento pochod někdy absolvovali, nebo ke kterým mám blízko. Původně plánovaný odjezd v 10:30 z Černého Mostu se některým zdál dost pozdě, proto se přesunul na 7:45. Nutno podotknout, že největší iniciátoři dřívějšího odjezdu se nakonec ze zdravotních a jiných důvodů neúčastnili.

 

Možná velkou roli hrálo i to, že v předvečer pochodu se pálily čarodějnice, i my jsme po probdělé noci měli problém stíhat autobus, ale nakonec jsme dorazili na autobusák dvě minuty před odjezdem. Nakonec se nás schází šest, řidič je dost zaskočen, co že jedeme dělat do Benátek, a když jsme mu oznámili, že odtamtud pěšky do Bolky za Spartou, tak nám popřál příjemnou cestu. Bohužel díky pozdnímu příchodu jsme cestu prožili na stojáka, ale uteklo to docela rychle a v Benátkách nás už čekal další chodec. Sedm statečných se tedy vydalo na cestu za Spartou. Vlastně osm, v batohu jsme si nesli ještě svého Kapitána, se kterým jsme absolvovali po cestě několik degustačních „porad“. Občerstvovací pauzy jsou nutností, kor když půl cesty máte za sebou už po dvou hodinách chůze, a nechcete přijít do Boleslavi moc brzo, abyste se za 4 hodiny v putyce nestihli opít. :) S mou drahou polovičkou vzpomínáme, jak ten loňský pochod zamával s našimi osudy, a cesta rychle utíká.  Asi 5 km od Boleslavi nás však opouští náš Kapitán. Nějak kluci nepočítali, že i já mu přijdu na chuť a odliju si trošičku do vlastní lahve kolalokové limonády.

 

Cestou probíhá i focení s vlajkami. Na tomto výjezdu měla mít premiéru nová vorvaní vlajka, ale pro nedostatek místa, kam by se dala vyvěsit, jsme si ji nechali až na Liberec.

 

Do Bolky přicházíme s dostatečným předstihem, zapadneme do jedné z restaurací, abychom se pořádně najedli a napili po takovém výkonu. Bohužel příprava jídla trvá déle, než bychom chtěli a na stadion tedy dorážíme s úvodním hvizdem.

 

Fotbal pro mne byl naprosto nezáživný, nic, co by mne dokázalo zvednout ze sedačky, se na hřišti neudálo a náš jediný gól jsem bohužel taky neviděla, když si přede mnou jakýsi človíček zrovna stoupnul. Říkám si, že je to naštěstí jen pohár a ještě hrajeme odvetu, že zápas v Liberci bude důležitější, a tam určitě zase předvedeme náš skvělý výkon, ale ouha.

 

Do Liberce jsme se vydali s Vorvani a spol. dvěma auty. Těšili jsme se na dobrý oběd v jednom hotelu kousek od stadionu, bohužel měl z technických důvodů zavřeno. No, nevím, spíš se báli sparťanské zvěře. Bereme tedy útokem kvalitně o dost horší putyku, ale koprovka, kterou si tam dávám, je tak luxusní, že bych si klidně dala i nášup. Na stadion odcházíme hodinu a půl před zápasem, mraky se umoudřily a přestaly si hrát na hasiče. Přivazujeme naší novou vlajku na poslední volné místo a těšíme se na zápas. Kotel je velice slušně zaplněn, fandí se už před výkopem, opravdu se všichni snaží, jen kdyby se snažili trošku víc i ti na hřišti. Chvíli po zahájení utkání prohráváme 0:1. Říkám si, že je ještě času dost, že to otočíme. Pohled na hřiště do mne ale začíná vlévat takovou bezmoc, že se raději soustředím na fandění, a jen čekám, co kluci na tom hřišti vymyslí. Byl to takový zápas blbec, že i kdybychom hráli o dvě hodiny déle, tak prostě ten gól nedáme, i když se v jednu chvíli prohánějí na pažitu 4 útočníci v rudých dresech. Po závěrečném hvizdu asi jen málokdo věří v titul, zbývá nám už jen doufat. Jediné pozitivum toho zápasu je, že fanoušci nehodili flintu do žita dřív, a fandili až do konce zápasu. Cesta zpátky probíhá v tichosti, asi každý se s touto ztrátou smiřoval po svém.

 

Teď můžeme už jen doufat v zázrak, ale pořád naděje žije. Musíme dvakrát porazit na domácí půdě Mladou Boleslav a pak se uvidí, co bude dál.