Lyon na Letnou! (1. SC Znojmo - AC Sparta Praha, Ondrášovka cup)

19.10.2011 08:10

Osmifinále Ondrášovka Cupu nás zavedlo tentokrát do Znojma. I když měl řidič našeho vozu původně špatné zprávy, že kvůli problémům s baterkou budeme muset zamířit na hromadnou veřejnou dopravu, tak se mu autíčko nakonec podařilo zprovoznit. V 10:00 opouštíme Prahu a uháníme na východ. Cesta ubíhá v poklidu, jen nás děsí počasí, které nevěstí nic dobrého. Na Vysočině ale přestává pršet a ve Znojmě nás vítá sluníčko.

 

Přijeli jsme dost s předstihem, jdeme koupit lístky, při pohledu na ně mě jen napadá „Šetřte naše lesy“, ten lístek je tak velký, že se mi nepřeložený nevejde do kabelky. Vyzvedává nás náš dnešní průvodce a vyrážíme do jedné z místních hospod, kde máme sraz s dalšími fanoušky. Po dobrém obědě se vracíme ke stadionu, který je již slušně zaplněn. I v kotli hostů nás je poměrně dost a já mám dneska náladu pořádně bouřit.

 

Je pro nás překvapením složení sestavy. Očekávala jsem, že v obraně dostane po dlouhé době příležitost Tomáš Řepka, kor když dle slov Martina Haška dohrával Jirka Jarošík zápas s Libercem se zdravotními problémy. S příchodem hráčů na hřiště začíná i fandění. O fotbale jen krátce, někteří měli možnost ho vidět, ostatní si o tom můžou přečíst jinde. Hned v úvodu se dostáváme do vedení 1:0., kdy po hezké akci Sionka se trefuje Láďa Krejčí. Druhý gól na sebe nenechá dlouho čekat a trefuje se Grajciar. Z našeho kotle se ozývá „Dejte jim bura, sparťani, dejte jim bura“, ale asi jsme to trošku zakřikli. Po změně stran snižuje na 1:2 hráč Znojma Hnaníček a v tu chvíli má více ze hry Znojmo. Nic nenasvědčuje tomu, že ještě přidáme dva góly. Podruhé mezi střelce se zapsal Láďa Krejčí a my skandujeme „Láďa, hattrick“. Těsně před koncem se ještě trefí patičkou střídající Venca Kadlec a uzavře dnešní skóre na 4:1 z pohledu Sparty. Do zápasu zasáhl v domácím dresu i bývalý hráč ACS Milan Pacanda, jehož jméno část kotle začne skandovat a on nám s úsměvem zamává.

 

Jelikož stále nemůžu překousnout termín výkopu LM žen v 14:00 a ještě k tomu na stadionu Loko Vltavín, tak s kamarády spouštíme pokřik „Lyon na Letnou“ s nadějí, že se to třeba dostane ke kompetentním lidem. Přidává se k nám víc a víc lidí a dodáme ještě „Ženský fotbal pro fanoušky“. V tu chvilku mě napadá, že jsme mohli připravit nějaké choreo, na kterém bychom písemně vyjádřili, o co nám jde. S naším dnešním průvodcem odbíhám o půli do nedalekého papírnictví, kupuju arch papíru a lepicí pásku a na rychlo v sektoru připravujeme transparent „Lyon na Letnou!“, na to nám kdosi přisvítil malou světličkou a celý sektor se přidal ke skandování textu z chorea. Já vím, že to ničemu nepomůže, ale aspoň lidi vědí, že nám tento zápas není lhostejný.

 

Cesta zpátky ubíhá poměrně v klidu, na Vysočině zase začíná pršet a před Prahou nás čeká obvyklá kolona. Odveta tohoto zápasu je v plánu 16.11. V tento den má Sparta narozeniny. Oslavíme je spolu?