Návštěva dětského domova v Počernicích.

08.07.2013 09:30

Někdy koncem února jsme byli jako skupina Vorvani dotázáni, zda se nechceme přidat ke skupině LSE a podílet se na koupi 2 permanentek pro velké sparťany z Dětského domova v Počernicích. Tento nápad nás všechny ihned nadchl a rozhodli jsme se k této iniciativě přidat.

 

                S blížícím se koncem sezóny začínáme vše řešit. Vzhledem k účasti dvou skupin se nakonec rozhodujeme pro koupi permanentek a ještě nějakých dárečků. Padají návrhy jako šály, dresy, ale vše končí úplně jinak.

 

                Asi dva týdny před předáním, které bylo domluvené na 26.6.2013 od 16.hod se plně vrháme do příprav a organizace. Povede se nám domluvit permice přes nově vzniklý pražský fanklub, díky čemuž nám zůstane více penízků na dárečky, které snad dětičkám udělají radost. Objednáváme něco sladkého na zub. Na radu pana ředitele jdeme do fanshopu nakoupit nějaké ty školní sešity, pravítka a gumy.  Ještě máme snahu domluvit předání od některého hráče našeho A týmu, ale kvůli blížícímu se soustředění v Rakousku, se tato snaha nedaří.

 

                Na předání nakonec vyrážíme ve dvou, jeden zástupce z LSE a jeden Vorvaň. K mému překvapení se k nám na místě připojuje ještě jeden člen z LSE, takže se ocitám v menšině.        

 

                Něco kolem 15:30 přijíždíme k dětskému domovu, kde parkujeme před vstupem a vyrážíme hledat někoho zodpovědného, komu bychom se nahlásili a domluvili podrobnosti.  Brzy narážíme na několik vychovatelek a ředitele, který nás rád vidí (nebo to tak alespoň vypadá). Po přinesení všech věcí (a že jich není málo J ) jsme uvedeni do společenské místnosti jedné z rodinek. Po zdvořilostních frázích a kávičce, kterou oceňuji hlavně já, nás slečna vychovatelka provází po jejich zázemí, ukazuje pokoje a trošku přibližuje, kdo v nich bydlí a každodenní chod. Postupně se dozvídáme, že v dětském domově mají 9 rodinek, ve kterých je kolem 8-9 dětí ve věku od cca 2 let. Na každou rodinku pak připadají 4 „tety“, které se u nich neustále střídají. 

 

                Něco po 16.hod přichází všechny děti, které se předání zúčastní, a slovo si bere prvně ředitel DD, který nás uvede. Nezapomene na poznámku, že když se řekne ultras, představí si ledacos, ale pána v obleku a slečnu v sukni a podpatcích tedy ne :-D Následně si bere slovo zástupce LSE, který přibližuje obě naše skupiny, co na Spartě děláme a pomalu se jeho řeč, ale i debata začíná stáčet ke Spartě a fanouškovským aktivitám. Pár úvodních slov se mění na skoro půl hodinovou přednášku/diskuzi :)

 

                Protože máme málo času (děti musí na nějaké představení do školy), předáváme voucher na permanentní vstupenky spolu se šálami a kulíšky budoucímu majiteli (bohužel byl přítomen jen jeden, ale druhému to prý předá J ) a ostatní děti obdarováváme bonbóny Haribo, odznáčky, samolepkami a plakáty. Řediteli předáváme školní potřeby, pastelky a omalovánky, aby je rozdal podle svého uvážení.

 

                Před odchodem se ještě domlouváme na případné další spolupráci či účasti na nějaké akci a vyrážíme směr centrum.

 

                Podobné akce jsem se zúčastnila poprvé a chtěla bych skupině LSE za tuto možnost poděkovat. Ze začátku jsem si vůbec nepředstavila, kolik starostí a zařizování kolem této akce bude. Ale každá zkušenost je dobrá a doufám, že to není poslední. Určitý zážitek si odnáším i ze samotné návštěvy DD, kde jsem byla poprvé. Ale ty si nechám pro sebe :-)

               

Na závěr bych ráda poděkovala všem, kteří se na této akci nějak podíleli. Konkrétně děkujeme :

  • Pražské pobočce fanklubu ACS za poskytnutí 2 permanentních vstupenek
  • Fanshopu ACS za poskytnutí slevy na nákup školních věcí
  • Obchodu Stylsport za poskytnutí slevy na odznáčky
  • Ultras Sparty za poskytnutí dvou šál a kulíšků

 

V neposlední řadě ještě děkuji skupině LSE a Vorvani za vybrání peněz, díky kterým se mohly nakoupit všechny věci, které byly předány a udělaly radost.

 

Odkaz na fotogalerii : https://www.facebook.com/media/set/?set=a.650582918303718.1073741850.293351347360212&type=1